Buprofess 200 mg, 10 plicuri, Stada
Stada

Buprofess 200 mg, 10 plicuri, Stada

Vezi magazinul Farmacieieftina
  • 2 stele, bazat pe 1 voturi

Nurofen Junior 7 ani+ cu aroma de portocale are ca substanta activa (care determina actiunea acestui medicament) ibuprofenul, un medicament antiinflamator nesterodian (AINS) care calmeaza durerea.

Nurofen Junior 7 ani+ cu aroma de portocale este utilizat la copii cu varsta cuprinsa intre 7 si 12 ani, pentru ameliorarea durerii de intensitate usoara pana la moderata, cum este durerea de gat, durerea de dinti, durerea de ureche, durerea de cap, dureri minore si luxatii si simptome de raceala si gripa.

De asemenea, Nurofen Junior 7 ani+ cu aroma de portocale determina scaderea temperaturii crescute (febra).

Beneficii:calmeaza durerea si febra in doza potrivita juniorilorspecial formulat pentru copiii mari, din categoria de varsta 7-12 aniare gust placut de portocale, este usor de mestecat, facilitand administrarea medicamentului; se absoarbe si este distribuit rapid in intregul organismIngrediente:Fiecare capsula moale masticabila contine ibuprofen 100 mg.

Mod de utilizare:Se administreaza oral.

Capsulele trebuie mestecate si apoi inghitite.

Capsulele pot fi luate cu sau fara alimente.

Doza zilnica recomandata de Nurofen Junior 7 ani+ cu aroma de portocale este de 20-30 mg/kg greutate corporala divizata in doze divizate.

Aceasta poate fi administrata dupa cum urmeaza:Copii cu varsta cuprinsa intre 7 si 9 ani: Doua capsule care pot fi administrate de 3 ori in interval de 24 ore.

Copii cu varsta cuprinsa intre 10 si 12 ani: Trei capsule care pot fi administrate de 3 ori in interval de 24 ore.

Dozele trebuie administrate la intervale de aproximativ 6 - 8 ore (sau la cel putin 6 ore intre fiecare doza, daca este necesar).

Trebuie utilizata doza minima eficace pentru cea mai scurta perioada de timp necesara pentru a ameliora simptomele.

Medicamentul nu este adecvat pentru copii cu varsta sub 7 ani.

Daca la copii acest medicament este necesar pentru mai mult de trei zile, sau daca simptomele se agraveaza trebuie consultat un medic.

Forma de prezentare: cutie cu 12 capsule moi masticabile.

  • 16.37 Lei
Cu cate stelute ai vota acest produs?

Informatii produs

(febra).beneficiiCalmeaza durerea si febra in doza potrivita juniorilorspecial formulat pentru copiii mari din categoria de varsta 712 aniare gust placut de portocale este usor de mestecat facilitand administrarea medicamentului
Se absoarbe si este distribuit rapid in intregul organismingredienteFiecare capsula moale masticabila contine ibuprofen 100 mgmod de utilizarese administreaza oral
Aceasta poate fi administrata dupa cum urmeazaCopii cu varsta cuprinsa intre 7 si 9 anidoua capsule care pot fi administrate de 3 ori in interval de 24 orecopii cu varsta cuprinsa intre 10 si 12 anitrei capsule care pot fi administrate de 3 ori in interval de 24 oredozele trebuie administrate la intervale de aproximativ 6 8 ore (sau la cel putin 6 ore intre fiecare doza daca este necesar)
Trebuie utilizata doza minima eficace pentru cea mai scurta perioada de timp necesara pentru a ameliora simptomele.medicamentul nu este adecvat pentru copii cu varsta sub 7 ani.daca la copii acest medicament este necesar pentru mai mult de trei zile, sau daca simptomele se agraveaza trebuie consultat un medic.forma de prezentareCutie cu 12 capsule moi masticabile

Magazine durere

Clientii au cumparat si

Saridon*10cpr

Saridon*10cpr

24.56 Lei
Homeogene 9

Homeogene 9

32.74 Lei
Mig-400 400mg

Mig-400 400mg

13.65 Lei

Despre Stada

STADA este un brand internațional din domeniul farmaceutic, cunoscut pentru dezvoltarea de medicamente generice și produse de sănătate accesibile.

Misiunea brandului este de a oferi soluții de sănătate eficiente și de încredere, asigurându-se că fiecare produs respectă cele mai înalte standarde de calitate și siguranță.

STADA colaborează cu experți din domeniul medical pentru a dezvolta formule adaptate nevoilor consumatorilor, promovând astfel un stil de viață sănătos și activ.

Brandul se angajează să educe consumatorii cu privire la importanța sănătății și prevenției, contribuind astfel la crearea unei comunități mai informate și mai sănătoase.

Categorii Stada

Branduri nevralgie

Buprofess 200 mg, 10 plicuri, Stada

Buprofess 200 mg, 10 plicuri, Stada

16.37 Lei