Stada Buprofess 400mg pulbere orala ,10 plic
Stada

Stada Buprofess 400mg pulbere orala ,10 plic

Vezi magazinul Farmacieieftina
  • 3 stele, bazat pe 1 voturi

Ibuprofen, substanta activa din Buprofess, apartine unui grup de medicamente denumite medicamente antiinflamatoare nesteroidiene (AINS).

Aceste medicamente asigura ameliorare prin modificarea modului in care corpul raspunde la durere si la temperatura ridicata.

Buprofess se utilizeaza la adulti si adolescenti cu o greutate mai mare de 40 kg (cu varsta mai mare de 12 ani) in tratamentul simptomatic pe termen scurt al:- durerii usoare pana la moderat- febreiProdus cu un format nou, usor de transportat si de utilizat.

- Actioneaza asupra sursei durerii- Forma farmaceutica de plicuri cu pulbere orala, cu aroma de lamaie- Pentru administrare nu este nevoie de apa (rupi plicul, torni continutul pe limba, il inghiti si gata)- Are efect antiinflamator, analgezic, antipiretic- Se elibereaza fara prescriptie medicalaIngrediente (INCI):Ibuprofen 400mgMod de administrare:Buprofess 400mg pulbere orala - doza recomandata este:-Mai mult de 40 kg (adolescenti de la 12 ani si adulti) - doza unica 400 mg ibuprofen (1 plic) - Doza zilnica maxima 1200 mg ibuprofen (3 plicuri)Intervalul dintre doze trebuie sa fie de cel putin 6 ore.

A nu se depasi doza recomandata de 3 plicuri Buprofess 400 mg (1200 mg ibuprofen) pe zi.

Daca in cazul adultilor acest medicament este necesar pentru mai mult de 3 zile in cazul febrei sau pentru mai mult de 4 zile in cazul tratamentului durerilor, sau daca simptomele se inrautatesc, trebuie sa consultati un medic.

Intotdeauna luati acest medicament exact cum este descris in acest prospect sau cum v-a prescris medicul dumneavoastra sau farmacistul.

Discutati cu medicul dumneavoastra sau farmacistul daca nu sunteti sigur.

Precautii: Nu luati acest medicament in ultimele 3 luni de sarcina.

- Buprofess contine glucoza - In cazul in care doctorul dumneavoastra v-a transmis faptul ca suferiti de o intoleranta la anumite zaharuri, contactati medicul dumneavoastra inainte sa luati acest medicament.

Prezentare: 10 plicuri.

  • 19.11 Lei
Cu cate stelute ai vota acest produs?

Informatii produs

Al durerii usoare pana la moderat febreiprodus cu un format nou usor de transportat si de utilizat
Se elibereaza fara prescriptie medicalaingrediente (inci)Ibuprofen 400mgmod de administrarebuprofess 400mg pulbere orala doza recomandata estemai mult de 40 kg (adolescenti de la 12 ani si adulti) doza unica 400 mg ibuprofen (1 plic)
Discutati cu medicul dumneavoastra sau farmacistul daca nu sunteti sigur.precautiiNu luati acest medicament in ultimele 3 luni de sarcina
In cazul in care doctorul dumneavoastra v-a transmis faptul ca suferiti de o intoleranta la anumite zaharuri, contactati medicul dumneavoastra inainte sa luati acest medicament.prezentare10 plicuri

Magazine durere

Clientii au cumparat si

Saridon*10cpr

Saridon*10cpr

24.56 Lei
Homeogene 9

Homeogene 9

32.74 Lei
Mig-400 400mg

Mig-400 400mg

13.65 Lei

Despre Stada

STADA este un brand internațional din domeniul farmaceutic, cunoscut pentru dezvoltarea de medicamente generice și produse de sănătate accesibile.

Misiunea brandului este de a oferi soluții de sănătate eficiente și de încredere, asigurându-se că fiecare produs respectă cele mai înalte standarde de calitate și siguranță.

STADA colaborează cu experți din domeniul medical pentru a dezvolta formule adaptate nevoilor consumatorilor, promovând astfel un stil de viață sănătos și activ.

Brandul se angajează să educe consumatorii cu privire la importanța sănătății și prevenției, contribuind astfel la crearea unei comunități mai informate și mai sănătoase.

Categorii Stada

Branduri nevralgie

Stada Buprofess 400mg pulbere orala ,10 plic

Stada Buprofess 400mg pulbere orala ,10 plic

19.11 Lei