DescriereAre proprietăţi analgezice şi antipiretice bine cunoscute, prin inhibarea ciclooxigenazei.
Se consideră că acţiunea analgezică şi antipiretică a paracetamolului este determinată de inhibarea biosintezei prostaglandinelor la nivelul sistemului nervos central.
Pentru tratamentul simptomatic:- al durerilor de intensitate uşoară-moderată (cefalee, dureri în gât, dureri sinusale);- al stărilor febrile;- al congestiei mucoasei nazale şi hipersecreţiei nazale.
CompozitieParacetamol 500 mgClorhidrat de pseudoefedrină 30 mg.
Mod de administrareAdulţi (inclusiv vârstnici) şi adolescenţi peste 12 ani: 2 cpr.
filmate de maxim 3 ori/ zi, la nevoie, pentru ameliorarea simptomelor.
Spre deosebire de alte produse pentru răceală şi gripă, Coldact Sinus nu influenţează capacitatea de a conduce vehicule şi de a folosi utilaje.
!!ProducatorTerapiaMod de prezentareCutie cu 20 comprimate.
Simptomatic | al durerilor de intensitate usoaramoderata (cefalee dureri in gat dureri sinusale) |
---|---|
- al congestiei mucoasei nazale si hipersecretiei nazale.compozitieparacetamol 500 mgclorhidrat de pseudoefedrina 30 mg.mod de administrareadulti (inclusiv varstnici) si adolescenti peste 12 ani | 2 cpr filmate de maxim 3 ori zi la nevoie pentru ameliorarea simptomelorspre deosebire de alte produse pentru raceala si gripa |