Laropharm Sanador sinus, 500 mg/30 mg, 20 comprimate filmate
Laropharm

Laropharm Sanador sinus, 500 mg/30 mg, 20 comprimate filmate

Vezi magazinul Farmacieieftina
  • 4 stele, bazat pe 1 voturi

Sanador Sinus, 500 mg/30 mg, 20 comprimate filmate, Laropharm [5944756401627]Indicatii:Sanador Sinus este indicat pentru tratamentul simptomatic al durerilor de intensitate uşoară-moderată (de exemplu cefalee, dureri în gât, dureri sinusale), al stărilor febrile, congestiei mucoasei nazale şi hipersecreţiei nazale.

Contraindicații:Nu utilizați Sanador Sinus:- dacă sunteţi alergic la paracetamol și pseudoefedrină sau la oricare dintre celelalte componente ale acestui medicament.

Precautii:Înainte să utilizaţi Sanador Sinus, adresaţi-vă medicului dumneavoastră sau farmacistului.

Sarcina, alăptarea și fertilitatea:Dacă sunteți gravidă sau alăptați, credeți că ați putea fi gravidă sau intenționați să rămâneți gravidă, adresați-vă medicului sau farmacistului pentru recomandări înainte de a lua acest medicament.

Sarcina:Datele provenite din utilizarea paracetamolului la femeile gravide sunt limitate.

Studiile la om şi la animale nu au identificat niciun risc asupra sarcinii sau dezvoltării embriofetale.

Studiile epidemiologice din timpul sarcinii nu au arătat apariţia efectelor teratogene şi fetotoxice datorate paracetamolului în dozele recomandate.

Ca măsură de precauţie, este de preferat să se evite utilizarea paracetamolului în timpul sarcinii.

Oricum, ca şi pentru alte medicamente, se recomandă prudenţă în administrarea paracetamolului în primul trimestru de sarcină.

Alăptarea:La om, paracetamolul se excretă în lapte, dar la doze terapeutice nu este de aşteptat apariţia de efecte la nou-născuţi/sugari alăptaţi.

Fertilitatea:Studiile de toxicitate nonclinică au evidenţiat efecte toxice asupra funcţiei de reproducere.

Conducerea vehiculelor şi folosirea utilajelor:Medicamentul nu influenţează capacitatea de a conduce vehicule şi de a folosi utilaje.

Mod de administrare:Utilizaţi întotdeauna acest medicament exact aşa cum este descris în acest prospect sau așa cum v-a spus medicul dumneavoastră sau farmacistul.

Discutaţi cu medicul dumneavoastră sau cu farmacistul dacă nu sunteţi sigur.

Adulti si copii peste 15 ani: 1-2 comprimate (500 mg–1 g); la nevoie se poate repeta la 4 ore, fara a se depasi 8 comprimate (4 g) pentru 24 de ore in tratamentul scurt si 2,5 g pentru 24 ore in cel pe termen lung.

Copii 6-15 ani: ½-1 comprimat de 3-4 ori fara a se depasi 2 g in 24 ore;Copii sub 6 ani: se contraindica datorita formei farmaceutice.

Dacă aveţi orice întrebări suplimentare cu privire la acest medicament, adresaţi-vă medicului dumneavoastră sau farmacistului.

Compozitie:- Substanţele active sunt: paracetamol și clorhidrat de pseudoefedrină.

Fiecare comprimat filmat conține paracetamol 500 mg și clorhidrat de pseudoefedrină 30 mg.

- Celelalte componente sunt: nucleu-celuloză microcristalină PH 102, Polivinilpirolidonă K 30, amidonglicolat de sodiu tip A, talc, amidon de porumb, dioxid de siliciu coloidal anhidru, stearat de magneziu; film-Opadry II white 85F18422, alcool polivinilic parțial hidrolizat, dioxid de titan (E 171), macrogol / PEG 3350, talc.

Prezentare:20 comprimate filmate.

  • 10.91 Lei
Cu cate stelute ai vota acest produs?

Informatii produs

[5944756401627]indicatiiSanador
ContraindicatiiNu utilizati
Sinus daca sunteti alergic la paracetamol si pseudoefedrina sau la oricare dintre celelalte componente ale acestui medicament
PrecautiiInainte sa utilizati
Sinus, adresati-va medicului dumneavoastra sau farmacistului.sarcina, alaptarea si fertilitateaDaca sunteti gravida sau alaptati credeti ca ati putea fi gravida sau intentionati sa ramaneti gravida adresativa medicului sau farmacistului pentru recomandari inainte de a lua acest medicamentsarcinadatele provenite din utilizarea paracetamolului la femeile gravide sunt limitatestudiile la om si la animale nu au identificat niciun risc asupra sarcinii sau dezvoltarii embriofetalestudiile epidemiologice din timpul sarcinii nu au aratat aparitia efectelor teratogene si fetotoxice datorate paracetamolului in dozele recomandateca masura de precautie este de preferat sa se evite utilizarea paracetamolului in timpul sarciniioricum ca si pentru alte medicamente se recomanda prudenta in administrarea paracetamolului in primul trimestru de sarcinaalaptareala om paracetamolul se excreta in lapte dar la doze terapeutice nu este de asteptat aparitia de efecte la nounascutisugari alaptatifertilitateastudiile de toxicitate nonclinica au evidentiat efecte toxice asupra functiei de reproducere
Conducerea vehiculelor si folosirea utilajelorMedicamentul nu influenteaza capacitatea de a conduce vehicule si de a folosi utilaje
Mod de administrareUtilizati intotdeauna acest medicament exact asa cum este descris in acest prospect sau asa cum va spus medicul dumneavoastra sau farmacistul
Discutati cu medicul dumneavoastra sau cu farmacistul daca nu sunteti sigur.adulti si copii peste 15 ani12 comprimate (500 mg1 g)
La nevoie se poate repeta la 4 ore, fara a se depasi 8 comprimate (4 g) pentru 24 de ore in tratamentul scurt si 2,5 g pentru 24 ore in cel pe termen lung.copii 6-15 ani121 comprimat de 34 ori fara a se depasi 2 g in 24 ore
Copii sub 6 aniSe contraindica datorita formei farmaceuticedaca aveti orice intrebari suplimentare cu privire la acest medicament adresativa medicului dumneavoastra sau farmacistuluicompozitie
Substantele active suntParacetamol si clorhidrat de pseudoefedrina
Celelalte componente suntNucleuceluloza microcristalina
Peg 3350, talc.prezentare20 comprimate filmate

Magazine durere

Clientii au cumparat si

Homeogene 9

Homeogene 9

32.74 Lei
Mig-400 400mg

Mig-400 400mg

13.65 Lei

Despre Laropharm

LAROPHARM este un brand farmaceutic care se concentrează pe dezvoltarea și distribuția de produse destinate sănătății și îngrijirii personale.

Oferind o gamă variată de articole, de la suplimente nutritive la produse de îngrijire, LAROPHARM își propune să răspundă nevoilor consumatorilor pentru un stil de viață sănătos.

Brandul promovează o abordare științifică în dezvoltarea produselor sale, asigurându-se că acestea respectă cele mai înalte standarde de calitate.

Cu un angajament față de inovație și eficiență, LAROPHARM devine o alegere populară în rândul celor care doresc să își îmbunătățească sănătatea.

Categorii Laropharm

Branduri nevralgie

Laropharm Sanador sinus, 500 mg/30 mg, 20 comprimate filmate

Laropharm Sanador sinus, 500 mg/30 mg, 20 comprimate filmate

10.91 Lei